Ledig stilling som drifts- og vedlikeholdsansvarlig
Vil du bidra til en trygg og effektiv havn med fornøyde brukere? Vi søker deg som har praktisk sans, får ting til å virke og tåler litt sjøsprøyt.
Havnesightseeing med Sundbåten, Klippfiskmuseet, Kvernes Stavkirke og Atlanterhavsveien står på programmet når over 1100 tysktalende cruisegjester inntar Kristiansund og Nordmøre i morgen.
«Artania» fra tyske Phoenix Reisen anløper Kristiansund 9. september. Her fra et anløp i mai 2019.
Cruiseskipet «Artania» fra det tyske rederiet Phoenix Reisen skal ligge på Storkaia fra 09.00 til 16.30 fredag. I tillegg til de 1 129 cruisegjestene, er det et mannskap på 500 om bord.
«Artania» seiler ut fra Bremerhaven og er på et 12 netter langt cruise til Nordkapp. Skipet anløper Kristiansund på vei sørover og skal videre til Flåm.
Anløpet er det andre av totalt tre planlagte anløp fra Phoenix Reisen i 2022. «Amera» var her i juli, og i oktober venter vi «Amadea».
Vil du bidra til en trygg og effektiv havn med fornøyde brukere? Vi søker deg som har praktisk sans, får ting til å virke og tåler litt sjøsprøyt.
Vi har takket av Geir Kjønnøy og Jan Olav Bjerkestrand som etter lang og tro tjeneste i havnevesenet nå trer inn i pensjonistenes rekker.
En gang i kvartalet hiver vi ut en flaskepost for å holde eiere, styre og andre interesserte oppdaterte på trafikkutvikling og hva vi jobber med i havneselskapet.