Avslutter innkreving av farvannsavgift

Kristiansund og Nordmøre Havn avslutter innkreving av farvannsavgift fra og med 29.10.2021 og ut året.

Dette fordi vi nå har krevd inn beløpet som det var budsjettert med for 2021, der det var tatt høyde for en tilbakeføring til brukerne. KNH har i løpet av regnskapsåret 2021 tilbakeført feilaktig beregnede kostnader fra tidligere år til brukerne i form av lavere farvannsavgift i KNH sitt havnedistrikt.

Fartøy foryøyd til kai. Foto.

Over 20 000 cruisegjester besøkte Nordmøre

27 november 2025

Til sammen 24 cruiseskip med 20 209 gjester om bord anløpte regionen i 2025, en økning på 25 prosent fra året før. Vi må helt tilbake til 2015 for tilsvarende passasjertall.

Mathias på plass hos havnevakta

20 november 2025

Vår nye havneinspektør Mathias Holsen håndterer grov sjø og store skip uten problemer, men har fått høre at han i en alder av 25 år fortsatt ikke er helt venn med å bruke ostehøvel. Heldigvis har vi ferdigskivet ost på lunsjbordet.

360-bilder fra Kristiansund og Smøla

30 oktober 2025

Vi kan nå presentere interaktive 360 panoramabilder fra utvalgte kaianlegg i Kristiansund og på Smøla med gode muligheter til å utforske områdene. 

Scroll til toppen