Bli med og skap liv under Kaias dag
Lørdag 14. juni kl. 11-15 er vi med og arrangerer Kaias dag i Kristiansund. Bli med og skap folkestemning!
Både søndag og mandag blir det cruiseanløp til Kristiansund: «Maud» fra Hurtigruten Expeditions og «Vasco da Gama» fra Nicko Cruises.
«Vasco da Gama» kommer tilbake til Kristiansund mandag 3. oktober. Her fra anløpet i juli 2022.
Ekspedisjonscruiseskipet «Maud» anløper Kristiansund søndag. Om bord er 252 gjester, de fleste fra Storbrittania, og et mannskap på 154. Skipet skal ligge på Storkaia fra 13.30 til 19.00. Dette er det siste anløpet til «Maud» i 2022. Skipet har vært i Kristiansund flere ganger, senest i juni.
Mandag morgen kan vi igjen ønske «Vasco da Gama» velkommen til Kristiansund. Skipet var her i både juni og juli, og skal også anløpe igjen den 17. oktober. Skipet seiler for det tyske rederiet Nicko Cruises og skal ligge på Storkaia fra 08.00 til 15:00. Det er 727 cruisegjester, i hovedsak tyske, og et mannskap på 431 om bord.
«Vasco da Gama» kommer seilende fra Geiranger og skal videre til Lofoten.
Lørdag 14. juni kl. 11-15 er vi med og arrangerer Kaias dag i Kristiansund. Bli med og skap folkestemning!
En gang i kvartalet hiver vi ut en flaskepost for å holde eiere, styre og andre interesserte oppdaterte på trafikkutvikling og hva vi jobber med i havneselskapet.
Vår nylig gjennomførte brukerundersøkelse bekrefter nok en gang at havnas brukere er godt fornøyde med havneforhold og kaifasiliteter, servicenivå og tilrettelegging. 97 prosent av brukerne er totalt sett fornøyde med KNH, og andelen veldig fornøyde har økt mest.