Endret innsegling til Kristiansund

Fylkeskommunen anmoder fartøy over 24 m om å benytte Markussundet ved anløp/avgang Kristiansund indre havn. 

Cruiseskip som seiler inn Markussundet i Kristiansund. Foto.

Melding fra Møre og og Romsdal fylkeskommune:

Endra innsegling til Kristiansund for større fartøy

Med bakgrunn i tilstand til Sørsundbrua i Kristiansund, blir det oppmoda om at fartøy over 24 meter ikkje anløper Kristiansund via Sørsundet, men heller via Markussundet.

Meldinga gjeld frå 15. april inntil anna beskjed blir gitt. Planlagt vedlikehaldsarbeid på brua kan føre til ytterlegare innskrenkingar i sundet.

Kontaktar i Møre og Romsdal fylkeskommune
Ingrid Anne Lervik, Bru og kaiforvarvaltar, ingrid.anne.lervik@mrfylke.no, tel: 95709307
Hallvard Ragnes, prosjektleiar, bruprosjekt, hallvard.rangnes@mrfylke.no, tel: 91700579

***

For ordens skyld gjør vi oppmerksom på at KNH ikke har myndighet til å nekte skip å passere Sørsundet på inn- og utgående fra havnen, men vi håper at de fleste velger å følge anmodningen fra fylkeskommunen. 

Ledige lokaler i Nordmørsterminalen

11 juni 2026

I vårt næringsbygg på Devoldholmen har vi ledige lokaler til kontor eller annen næringsvirksomhet. God standard, kort vei til alt og nærmeste nabo til Campus Kristiansund.

Nyslåtte pensjonister hedret

09 april 2026

Vi har takket av Geir Kjønnøy og Jan Olav Bjerkestrand som etter lang og tro tjeneste i havnevesenet nå trer inn i pensjonistenes rekker. 

Scroll til toppen