Høringsutkast Havneregulativ 2027
Kristiansund og Nordmøre Havn legger her frem forslag til Havneregulativ Kristiansund og Nordmøre Havn IKS 2027.
Arbeidet med fendring på Storkaia i Kristiansund er i gang. Rett over 100 dumperdekk skal monteres langs kaia i løpet av de neste dagene for å sikre et godt møte mellom fartøy og kai.
Arbeidet utføres av Flematec Industriservice. Her er noen bilder fra arbeidsøkten fredag denne uken.
Gjengen fra Flematec og KNHs oppsynsmann Kristian Rokstad.

Rundt 100 dumperdekk skal monteres langs Storkaia.

Det arbeides både fra sjøsiden og på land.
Flematec Industriservice fikk oppdraget med fendring.
Kristiansund og Nordmøre Havn legger her frem forslag til Havneregulativ Kristiansund og Nordmøre Havn IKS 2027.
Rozgar Skram (25) har tatt plass som vikar på havnevakta. Med bein i nesa og friskt pågangsmot er hun et spennende tilskudd til gjengen som holder havna i gang.
Fra tirsdag 6. oktober blir Nålsundkanalen stengt for all båttrafikk. Stengingen skyldes arbeid med kritisk infrastruktur i sjøen.