Kansellerer cruiseanløp til Smøla

Dagens cruiseanløp av «Le Commandant Charcot» er kansellert grunnet værforhold. 

Landskap med tre hus. Foto.
Cruisegjestene om bord «Le Commandant Charcot» skulle blant annet besøke det gamle fiskeværet Brattværet under sitt besøk på Smøla. 

Årets siste cruiseanløp, og det første vinteranløpet til Smøla noen gang, er dessverre kansellert. Dårlige værmeldinger med mye vind, gjør at kapteinen om bord «Le Commandant Charcot» fra det franske rederiet Ponant valgte å seile forbi Smøla. Skipet skulle ankre opp utenfor Dyrnes og benytte sine egne tenderbåter for å frakte cruisegjestene inn til øya. 

Dermed blir det planlagte anløpet med «Le Boréal» i juni 2025, rederiets første til Smøla. 

Cruiselisten for 2025 blir i løpet av kort tid publisert på våre nettsider: Cruise calls- Kristiansund og Nordmøre Havn

Slik blir cruiseåret 2026

12 mars 2026

Godvær og fulle cruiseskip kan gi over 25 000 cruisegjester til regionen. Det vil i så fall være ny rekord.

Bygger hall på Fiskeribasen

23 februar 2026

En ny avtale med Sea-Way Logistics AS sikrer videreutvikling av Fiskerbasen og legger til rette for økte godsmengder. 

Ledige lokaler ved Campus

12 februar 2026

I vårt næringsbygg på Devoldholmen har vi ledige lokaler til kontor eller annen næringsvirksomhet. God standard, kort vei til alt og nærmeste nabo til Campus Kristiansund.

Scroll til toppen