Kansellerer cruiseanløp til Smøla

Dagens cruiseanløp av «Le Commandant Charcot» er kansellert grunnet værforhold. 

Landskap med tre hus. Foto.
Cruisegjestene om bord «Le Commandant Charcot» skulle blant annet besøke det gamle fiskeværet Brattværet under sitt besøk på Smøla. 

Årets siste cruiseanløp, og det første vinteranløpet til Smøla noen gang, er dessverre kansellert. Dårlige værmeldinger med mye vind, gjør at kapteinen om bord «Le Commandant Charcot» fra det franske rederiet Ponant valgte å seile forbi Smøla. Skipet skulle ankre opp utenfor Dyrnes og benytte sine egne tenderbåter for å frakte cruisegjestene inn til øya. 

Dermed blir det planlagte anløpet med «Le Boréal» i juni 2025, rederiets første til Smøla. 

Cruiselisten for 2025 blir i løpet av kort tid publisert på våre nettsider: Cruise calls- Kristiansund og Nordmøre Havn

Flaskepost og årets julehilsen🎄

18 desember 2025

En gang i kvartalet hiver vi ut en flaskepost for å holde eiere, styre og andre interesserte oppdaterte på trafikkutvikling og hva vi jobber med i havneselskapet. 

Nykaia på Vikan offisielt åpnet

15 desember 2025

Smøla-ordfører Svein Roksvåg og styreleder i KNH, Eilif Lervik, kappet tauet sammen under åpningen av den nya kaia på Vikan torsdag 12. desember. 

Scroll til toppen