Ledige båtplasser på Vedkaia

I Kristiansund har vi for tiden noen ledige båtplasser på Vedkaia i Vågen, som vi leier ut til yrkesfiskere. 

Fiskere med Blad B vil bli prioritert, men vi leier også ut til båter uten blad B ved ledig kapasitet.

Båtplass faktureres årlig. Prisen for 2023 er kr 5 500 + mva hvis du har AS eller enkeltpersonsforetak. Privatpersoner er unntatt mva. Prisen KPI-justeres årlig. 

Kontakt havnevakta for mer informasjon. 

Strøm på Vedkaia

I samarbeid med Småbåtlaget er det nå tilbud om strøm på Vedkaia. Småbåtlaget inngår avtale med den enkelte leietaker. Kontakt Kristiansund Småbåtlag: www.ksbl.no | post@ksbl.no.Dronebilde over Vågen som viser plassering av Vedkaia. Foto.

Flaskepost og sommerhilsen

01 juli 2025

En gang i kvartalet hiver vi ut en flaskepost for å holde eiere, styre og andre interesserte oppdaterte på trafikkutvikling og hva vi jobber med i havneselskapet. 

Costa Favolosa kansellerer

17 juni 2025

Det er dessverre bekreftet at «Costa Favolosa» ikke anløper Kristiansund som planlagt onsdag 18. juni. Årsaken til kanselleringen er værforhold. 

Quiz og boller under Kaias dag

16 juni 2025

Lørdag 14. juni var vi med og arrangerte Kaias dag i Kristiansund i samarbeid med Alti Storkaia og Nordmøre Bilbransjeforening. 

Scroll til toppen