Travel lørdag på havna

Tre cruiseskip med til sammen over 1 200 gjester besøkte Kristiansund lørdag, og cruiseturistene var godt synlige i bybildet. 

Cruiseskip på havna i Kristiansund. Foto.Usikre værforhold holdt nok en gang på å sette en stopper for cruiseanløp denne lørdagen, men heldigvis ble det langt mindre vind enn varslet og «Spirit of Adventure» kunne legge til kai på Devoldholmen mens det enda var mørkt ute.  

Skipet, med rundt 750 britiske cruisegjester, ruvet godt på havna. Busser, guider og selveste Sundbåten stod klare til å ta med gjestene på opplevelser i byen og regionen. Siden dette var et førstegangsanløp, utvekslet skipet og havna crest på kaia. 

Lørdag morgen la også «Otto Sverdrup» til på Storkaia med ca. 280 tyske gjester om bord. Straks før kl. 14 kastet skipet loss og «Maud» med rundt 170 britiske gjester tok over kaiplassen. 

I tillegg var Sjøforsvaret korvette «Storm» innom på ettermiddagen. 

Ny flaskepost fra havna

31 mars 2025

En gang i kvartalet hiver vi ut en flaskepost for å holde eiere, styre og andre interesserte oppdaterte på trafikkutvikling og hva vi jobber med i havneselskapet. 

Havnebrukerne er godt fornøyde

30 mars 2025

Vår nylig gjennomførte brukerundersøkelse bekrefter nok en gang at havnas brukere er godt fornøyde med havneforhold og kaifasiliteter, servicenivå og tilrettelegging. 97 prosent av brukerne er totalt sett fornøyde med KNH, og andelen veldig fornøyde har økt mest.

Scroll til toppen