Nyslåtte pensjonister hedret
Vi har takket av Geir Kjønnøy og Jan Olav Bjerkestrand som etter lang og tro tjeneste i havnevesenet nå trer inn i pensjonistenes rekker.
Tre cruiseskip med til sammen over 1 200 gjester besøkte Kristiansund lørdag, og cruiseturistene var godt synlige i bybildet.
Usikre værforhold holdt nok en gang på å sette en stopper for cruiseanløp denne lørdagen, men heldigvis ble det langt mindre vind enn varslet og «Spirit of Adventure» kunne legge til kai på Devoldholmen mens det enda var mørkt ute.
Skipet, med rundt 750 britiske cruisegjester, ruvet godt på havna. Busser, guider og selveste Sundbåten stod klare til å ta med gjestene på opplevelser i byen og regionen. Siden dette var et førstegangsanløp, utvekslet skipet og havna crest på kaia.
Lørdag morgen la også «Otto Sverdrup» til på Storkaia med ca. 280 tyske gjester om bord. Straks før kl. 14 kastet skipet loss og «Maud» med rundt 170 britiske gjester tok over kaiplassen.
I tillegg var Sjøforsvaret korvette «Storm» innom på ettermiddagen.
Vi har takket av Geir Kjønnøy og Jan Olav Bjerkestrand som etter lang og tro tjeneste i havnevesenet nå trer inn i pensjonistenes rekker.
En gang i kvartalet hiver vi ut en flaskepost for å holde eiere, styre og andre interesserte oppdaterte på trafikkutvikling og hva vi jobber med i havneselskapet.
I årsmeldingen for 2025 får du et tilbakeblikk på året som har gått.