Varsel om utplassering av målebøyer

I forbindelse med Campus-utbyggingen i Kristiansund, blir det denne uken plassert ut målebøyer i indre havn. Båter som trafikkerer området rundt bøyene bes utvise aktsomhet. 

Entreprenør Betonmast Røsand etablerer siltgardin nær anleggsområdet. Siltgardiner brukes for å hindre eller å styre partikler i vann og derved etablere et avgrenset forurensningsområde.

I forbindelse med dette plasseres det ut målebøyer i følgende posisjoner:

Målepunkt ved siltgardin
N 63* 06,850`
E 007* 44,103

Referansemålinger, ved Lille Nordsundet
N 63.06,887
E 007* 44,885`

Se kart med posisjoner nedenfor. Trafikkerende i indre havn som ferdes i området rundt bøyer bes utvise aktsomhet. Ved spørsmål, kontakt havnevakta på telefon 992 99 120. 

Kart med koordinater hvor målebøyer skal plasseres. Illustrasjon.

 

 

Costa Favolosa kansellerer

17 juni 2025

Det er dessverre bekreftet at «Costa Favolosa» ikke anløper Kristiansund som planlagt onsdag 18. juni. Årsaken til kanselleringen er værforhold. 

Quiz og boller under Kaias dag

16 juni 2025

Lørdag 14. juni var vi med og arrangerte Kaias dag i Kristiansund i samarbeid med Alti Storkaia og Nordmøre Bilbransjeforening. 

Ledig stilling som havneinspektør

06 juni 2025

Vil du bidra til en trygg og effektiv havn med fornøyde brukere? Vi søker en handy havneinspektør med sjøvett og sans for service. 

Scroll til toppen