Vis hensyn på sjøen den 31. mai

Kristiansund Dykkerklubb ber om ekstra hensyn og rolig ferdsel den 31. mai i tidsrommet 09:30–13:30 grunnet fridykkeraktiviteter. 

Lørdag 31. mai 2025 arrangerer Kristiansund Dykkerklubb en nasjonal konkurranse i undervannsjakt med  over 40 fridykkere fra hele landet og utlandet. Under deler av konkurransen vil det være aktivitet utenfor Dunkarsundet, spesielt utenfor innseilingen til Kristiansund Småbåtlags brygger. Flere båter som følger konkurransen vil legge seg til ro i dette området, og det vil være dykkere i vannet.

Kristiansund Dykkerklubb ber om ekstra hensyn og rolig ferdsel i området i tidsrommet 09:30–13:30 denne dagen. 

Alle sikkerhetstiltak er på plass. Deltakerne vil ha bøyer med dykkerflagg og det vil være sikkerhetsbåter tilstede i området. Rolig kjøring og oppmerksomhet fra øvrig båttrafikk er avgjørende for en trygg og god gjennomføring av arrangementet. 

Spørsmål kan rettes til Kristiansund Dykkerklubb, telefon 984 91 702 eller epost post@kdk.no

Costa Favolosa kansellerer

17 juni 2025

Det er dessverre bekreftet at «Costa Favolosa» ikke anløper Kristiansund som planlagt onsdag 18. juni. Årsaken til kanselleringen er værforhold. 

Quiz og boller under Kaias dag

16 juni 2025

Lørdag 14. juni var vi med og arrangerte Kaias dag i Kristiansund i samarbeid med Alti Storkaia og Nordmøre Bilbransjeforening. 

Ledig stilling som havneinspektør

06 juni 2025

Vil du bidra til en trygg og effektiv havn med fornøyde brukere? Vi søker en handy havneinspektør med sjøvett og sans for service. 

Scroll til toppen